ART_IN
Festiwal Retroperspektywy 2019
In_formacje
_data: 23.08-1.09.2019
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2019 w tym roku odbędzie w dniach od 23 sierpnia do 1 września w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi. Program festiwalu to szerokie spektrum prezentacji artystycznych, aż 30 wydarzeń, a w tym 2 prapemiery, 3 premiery ogólnopolskie i aż 13 łódzkich premier. Jak zawsze zadbaliśmy o międzynarodowy wymiar wydarzenia. Nasze zaproszenie przyjęli artyści i grupy teatralne z USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy czy Szwecji.
Bohaterem tegorocznej edycji jest widz, dlatego wybraliśmy propozycje zmieniające jego pozycję z biernego obserwatora na aktywnego odbiorcę, współuczestnika, a nawet współtwórcę wydarzenia artystycznego. W ten sposób nawiązujemy do idei Jerzego Grotowskiego, który w swojej drugiej fazie poszukiwań twórczych chciał znieść podział na widza i aktora, czyniąc wszystkich uczestników równoprawnymi współtwórcami wydarzenia.

Więcej informacji: www.retroperspektywy.com
In_formacje
_data: 23.08-1.09.2019
inne z kategorii
Modopolis - III Forum Mody Polskiej
6-7 listopada 2020
Modopolis - Forum Mody Polskiej to miejsce wymiany myśli i doświadczeń dla niezależnych projektantów, właścicieli marek, producentów, przedsiębiorców oraz studentów, którym bliskie są wartości zrównoważonego biznesu i etycznej mody. Jest po to, by edukować i wspierać ich na początku biznesowej drogi. Celem jest też integracja i promocja polskiej branży mody. Modopolis to spotkania, panele, warsztaty, szkolenia z udziałem ekspertów oraz Konkurs.
zamknij