ART_IN
FOREMKA
Pracownia kostiumowo-rekwizytorska
KONTAKT

Każdy chciałby zawodowo zajmować się tym co kocha, moim sposobem na realizację takiego marzenia jest Foremka. Pomysł narodził się podczas praktyk i pracy w łódzkich teatrach. Wykonywanie elementów scenograficznych na zlecenie pochłaniało mnie bez reszty. Czułam, że metody, których nauczyłam się w Policealnym Studium Techniki Teatralno-Filmowej i Akademii Sztuk Pięknych, w połączniu z moim uwielbieniem do eksperymentów pozwolą mi robić to w pełni profesjonalnie. Pracownia Foremka zajmuje się wykonywaniem elementów scenograficznych, całych scenografii, kostiumów teatralnych, filmowych, reklamowych oraz warsztatami dla różnych grup wiekowych

 

 

Warsztaty nie maja wyłącznie charakteru plastycznego. Podczas zajęć tworzymy swoje własne odbicia. Tworzymy alternatywne osobowości. Odzwierciedlamy uczucia, charaktery, nastroje. Za pomocą masek, odlewów, form gipsowych staramy się uchwycić ulotne chwile lub tworzymy nowe, nieznane odczucia, ukazujemy lęki i obawy. Dla mnie szczególnie interesujące są warsztaty kostiumowe i scenograficzne dla dziecięcych grup teatralnych. Uczestnicy tworzą własną wizję postaci, które odgrywają i otoczenia, w którym występują. Celem warsztatu jest uzmysłowienie sobie, że kostium to skóra aktora. W Foremce robię odlewy gipsowe, które są istotą projektu “podaruj kawałek siebie”. Odlew wybranej części ciała jest oprawiony w ramkę jako trójwymiarowy obraz. Na płaskorzeźbie widać zmarszczki pieprzyki, miny, nastroje. Chwile na zawsze utrwalone w gipsie tworzą świetny prezent lub pamiątkę. Metody błyskawicznych odlewów pozwalają na utrwalenie np. rączki niemowlaka czy głupiej miny :)

ODLEWY GIPSOWE - PODARUJ KAWAŁEK SIEBIE

KONTAKT
inne z kategorii
LE LAPIN
ekskluzywne ekokocyki dla dzieci
Kocyki łączące całkowitą naturalność i ekologię z elegancją i luksusem nawiązującym do jakości materiałów i niepowtarzalnego designu. Kocyki są wykonywane z połączenia materiałów niewystępujących w Polsce: kaszmiru z bawełną organiczną.
zamknij