ART_IN
Łódź Art Center
ul. Tymienieckiego 3

Łódź Art Center to niezależna organizacja działająca w obszarze kultury i przemysłów kreatywnych. Od samego początku głównym miejscem jej działalności jest XIX-wieczny, pofabryczny kompleks wybudowany przez Karola Scheiblera. Industrialna atmosfera tego miejsca sprzyja organizacji projektów związanych ze sztuką, kulturą i biznesem. Fundacja Łódź Art Center powołała do życia jedne z najważniejszych międzynarodowych festiwali fotografii i wzornictwa w Polsce: Fotofestiwal oraz Łódź Design Festival. 

 

Od samego początku swojego istnienia Łódź Art Center stanowi szczególne miejsce na kulturalnej mapie Łodzi. Poza cyklicznie organizowanymi festiwalami odbywają się tu wystawy indywidualne, konferencje, koncerty, wykłady i warsztaty. ŁAC realizuje także projekty artystyczne i promocyjne we współpracy z instytucjami kultury oraz środowiskiem biznesu z Łodzi i miast z całego świata. 
W 2007 r. Łódź Art Center zainicjowało starania Łodzi o tytuł Europejskiej Stolicy Kulturyoraz bardzo dobrze oceniany przez ekspertów cykl konferencji poświęconych tematyce przemysłów kreatywnych; Łódź You Like To Be Creative
Łódź Art Center jest również współtwórcą Fabryki Sztuki w Łodzi i wielu projektów kulturalnych, m.in.:

Łódź Biennale– międzynarodowa wystawa sztuki współczesnej,

Must Have From Poland– promocja polskiego wzornictwa zagranicą,

Photo Poland– promocja polskiej fotografii zagranicą,

Photo Festival Union– sieć europejskich festiwali fotografii,

Lodz Go!– projekt dotyczący wspierania młodych przedsiębiorców.

 

Łódź Art Center jest partnerem w projekcie Art_Inkubator.

zamknij