ART_IN
Urząd Miasta Łodzi
ul. Piotrkowska 104

Pod koniec XIX wieku Łódź była najszybciej rozwijającą się metropolią w Europie. Dziś jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych i gospodarczych w Polsce. To także duży ośrodek akademicki i badawczy, gdzie znajdują się m.in. Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, uczelnie artystyczne - wśród nich Szkoła Filmowa i Teatralna, Akademia Sztuk Pięknych i Akademia Muzyczna.

Kultura jest jednym z filarów Strategii Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+. Polityka kulturalna Miasta opiera się na dziedzictwie nowoczesności: dorobku XIX-wiecznej wielokulturowej historii miasta, nowoczesnych procesach kształtujących jej charakter, tożsamości mieszkańców, tkance architektonicznej, industrialnej przeszłości. Łódź ma m.in. dbać o aktywne uczestnictwo mieszkańców miasta w kulturze, o budowanie przestrzeni otwartej i przyjaznej twórcom i tworzenie warunków do rozwoju nowoczesnych instytucji.

Z kolei głównym zadaniem„Strategii promocji i komunikacji marketingowej Marki Łódź na lata 2010-2016”jest opracowanie strategicznych celów rozwoju Łodzi, jako miasta kreatywnego. Strategia przewiduje budowanie wizerunku miasta poprzez nowoczesną gospodarkę opartą na kreatywności, niezależną kulturę i artystyczną edukację.

zamknij