NEWSLETTER_AI
_IN _VI
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
WSZYSTKIE
ART_IN
FESTIWAL
REZYDENCI
SZKOLENIA
 
Dawid Furkot podczas Fotofestiwalu
wystawa i warsztaty
W ramach tegorocznej edycji Fotofestiwalu zapraszamy na wystawę "Samoopalacz" w Barze Anna i warsztaty fotografii natychmiastowej z Dawidem Furkotem, rezydentem Art_Inkubatora.

Wystawa "Samoopalacz"
Utknęliśmy w martwym punkcie – świat i sens podążają odmiennymi drogami, tyle że te myśli już nie przywodzą nikogo do konfliktu; jesteśmy zbyt słabi i zrezygnowani, aby poszukiwać recepty na inne życie: lepiej koncentrować się na udoskonalaniu wizerunku.

Warsztaty fotografii
Warsztaty dla fotoamatorów, pasjonatów fotografii natychmiastowej oraz wszystkich tych, którzy chcą wrócić z Fotofestiwalu z pamiątką w postaci zdjęć na papierze!
 
LDZ ALTERNATYWA 2018
lipiec - sierpień 2018
LDZ Alternatywa, jedno z ważniejszych wydarzeń na muzycznej mapie Łodzi, to cykl 7 bezpłatnych koncertów w lipcu i sierpniu. Ten organizowany od 7 lat przez Fabrykę Sztuki w Łodzi cykl prezentuje publiczności najciekawsze zjawiska polskiej (a okazjonalnie także zagranicznej) sceny alternatywnej. Dzięki starannemu doborowi wykonawców cotygodniowe koncerty regularnie gromadzą kilkusetosobową publiczność spragnioną muzyki pomijanej na ogół przez komercyjne media. Z treścią wydarzenia koresponduje forma, bo niebanalna muzyka zasługuje na równie niezwykły entourage. Koncerty goszczą w każdy czwartek o godz. 21 w zabytkowych murach fabrycznego imperium Scheiblera-Grohmana przy Tymienieckiego 3. Wstęp - oczywiście - wolny. Zapraszamy!
 
Cykl warsztatów "Jak w ulu!"
10 maja - 24 sierpnia 2018
„Jak w ulu!” to cykl edukacyjno-integracyjnych i interdyscyplinarnych warsztatów z zakresu tańca, muzyki, teatru oraz ekologii, skierowanych do osób niewidomych i słabowidzących oraz młodych animatorów z województwa łódzkiego. Tematem przewodnim warsztatów będą pszczoły, ich środowisko oraz znacząca rola tych owadów w życiu człowieka i ich wpływ na ekosystem. Organizatorem cyklu warsztatów jest Teatr CHOREA.
 
Warsztaty tkackie z Tartarugą
7.07.2018
W lipcu zapraszamy na warsztaty z Tartarugą dla grupy podstawowej i zaawansowanej. Pierwsza grupa, podczas pięciu godzin trwania kursu, pozna podstawy tkania, a z warsztatów wyjdzie z nową pasją i własnoręcznie zrobioną tkaniną dekoracyjną gotową do powieszenia na ścianie. Grupa druga będzie pracować na bardziej zaawansowanych w budowie krosnach z przekładką. Omówimy temat wpływu napięcia osnowy i wątku na wygląd tkaniny, spróbujemy dwóch technik łączenia koloru, będziemy pilnować równego brzegu i pokażemy wam najbardziej estetyczny sposób wykańczania tkaniny dekoracyjnej.
 
Warsztaty robienia na drutach z pracownią Dziane / czapka
23.06.2018
Przyszedł czas na ostatni w tym semestrze warsztat z robienia na drutach. Tym razem zabieramy się za czapkę. Zaraz zaczynasz sesję i chcesz się odprężyć? Może szukasz zajęcia, które umili Ci czas w trakcie wakacyjnych podróży? A może po prostu lepiej Ci się dzierga w towarzystwie?
 
PolishUp | wystawa
z udziałem Rezydentów Art_In
Do 40. najbardziej cenionych twórców polskiego wzornictwa, którzy biorą udział w wystawie PolishUp dołączyli poprzedni i obecni Rezydenci Art_In:

_poprzedni: Gra-fika, 366 Concept


Wystawę produktów można obejrzeć podczas Lodz Design Fetival 2018, do 27 maja na Tymienieckiego 3.
 
must have 2018
dla Rezydentów Art_In
Lodz Design Festival ogłosił wyniki tegorocznej edycji plebiscytu must have. Na liście finalistów znajdziecie obecnych i poprzednich rezydentów Art_In: Studio Warto, Tartaruga oraz 366 Concept - Retro Furniture.

Sprawdźcie, które projekty zostały wyróżnione: https://bit.ly/2pP7usB.

Nagłaśnia Vogue Polska!
 
FOTOFESTIWAL 2018 | LUDZKA NATURA
21.06 - 1.07.2018
Podczas tegorocznej edycji Fotofestiwalu przyjrzymy się naturze i człowiekowi, włączając się tym samym w aktualną, dotycząca nas wszystkich, dyskusję nad rozwojem świadomości ekologicznej. Zaprosiliśmy artystów i kuratorów, którzy nie poprzestają na dokumentacji zmian w przyrodzie, ale zajmują się nią również w kontekście etyki, władzy czy historii. Podczas Fotofestiwalu 2018 poznacie bliżej nie tylko globalne problemy ekologiczne oraz rozwiązania, które mają zapewnić przetrwanie człowieka, ale zobaczycie także samą naturę w jej nieskończonych i ciągle zadziwiających formach.
 
Rezydenci Art_In
w katalogu łódzkiego sektora kreatywnego
Przeglądamy katalog produktów i usług łódzkiego sektora kreatywnego. Wśród wyróżnionych są obecni i byli rezydenci Art_In: studio Tartaruga, Aleksandra Richert, Blanka Biernat, Un'common, I LIKE ART, Khategat, 366 Concept - Retro Furniture, maya.mi, Tu architekci, PLN Design - Inspirująco o wzornictwie, wnętrzach i architekturze. Gratulujemy!
 
Akademia Design Thinking
9-10 lipca 2018
Niewiele jest okazji, aby zyskać unikalną i praktyczną wiedzę bezpośrednio od praktyków i od razu samodzielnie z niej korzystać. Przygotuj się na 2 dni intensywnej współpracy i inspiracji przy jednoczesnym zdobywaniu wiedzy o projektowaniu w biznesie, o tym co to jest design thinking i service design jak wykorzystać te metody, aby skuteczniej pracować, projektować i żyć!

Na czym polega szkolenie? ->
 
Nagrody
dla Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi wywalczył kilka tytułów i nagród. Spradźcie jakimi możemy się pochwalić.
 
St_Art
na początek dla kreatywnych / edycja 2017
Projekt St_Art jest projektem edukacyjnym kierowanym do osób i przedsiębiorców rozpoczynających lub planujących rozpocząć działalność w sektorze kreatywnym. Skupia się on na poszerzaniu wiedzy teoretycznej i przekazywaniu umiejętności praktycznych niezbędnych dla pomyślnego funkcjonowania w tym sektorze.
IDEA

Art_Inkubator w Fabryce Sztuki to miejsce, gdzie twórczość spotyka się z przedsiębiorczością. Poprzez ten projekt Fabryka Sztuki jako instytucja otoczenia biznesu wspiera osoby kreatywne w działalności rynkowej a jako instytucja kultury realizuje działania mające na celu promocję sztuki i profesjonalizację kadr.

>>
MIEJSCE
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki mieści się w charakterystycznych dla Łodzi budynkach pofabrycznych z czerwonej cegły. Decyzja, żeby w budynkach należących przed wojną do zakładów Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana, a później do Uniontexu, powstało centrum kultury i przedsiębiorczości, zapadła w lutym 2008 roku. Pod porozumieniem podpisali się m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego i Fabryki Sztuki. Zanim teren zamienił się w plac budowy upłynęły kolejne trzy lata...
>>

FABRYKA SZTUKI W ŁODZI

Tymienieckiego 3

90-365 Łódź, Polska

tel + 48 42 207 35 70

fax + 48 42 207 35 70

e-mail: art_in@fabrykasztuki.org


Dyrektor Naczelny Fabryki Sztuki

Maciej Trzebeński